Get Adobe Flash player

Saldırı Tam Anlamıyla Vahşettir.

Diyarbakır'da teröristlere karşı yürütülen operasyonda 13 askerimizin şehit düşmesi ve 7 askerimizin yaralanması milletçe hepimizde derin bir teessür ve üzüntüye neden olmuştur.
Ülkemizde hak ve özgürlüklerin genişlediği, barış, kardeşlik ve huzur ortamının güçlendiği bir dönemde, terör örgütü hain eylemleriyle amacını ve kalleş yüzünü bir kez daha göstermiştir.
Milletin birbiriyle konuştuğu, kucaklaştığı bir zamanda teröristlerin yaptığı bu vahşet tesadüf değildir.
Türkiye'nin gelişmesi, demokrasimizin olgunlaşması ve sorunların aşılması konusunda gösterilen iyi niyetli gayretler, terör örgütünü rahatsız etmektedir. Ancak, kan dökerek, insanlara acı yaşatarak amacına ulaşacağını düşünenler, büyük bir gafletin içine düştüklerini mutlaka anlayacaklardır.
Saldırı tam anlamıyla bir vahşettir. Ancak bu menfur eylemler Devletin mücadelesinde sarsılma meydana getirmez ve getiremez .
Terörü bitirmek için ne gerekiyorsa yapılacaktır. Türkiye Cumhuriyeti özgürlüklerin doya doya yaşandığı bir ülkedir. Niyeti bozuklara iyi niyetli yaklaşmamız mümkün değildir.
Unutulmamalıdır ki Türkiye'de Kürt sorunu yoktur, PKK sorunu vardır. Bu böyle bilinmelidir. Bunun aksini düşünenler ancak kaos ortamından yararlanmak isteyenlerdir.
Şunu bir kez daha vurgulamak isterim ki: Bu saldırılar, Devletimizi ve milletimizi, sorunları çözme irademizi asla zayıflatamayacaktır. Teröre karşı tüm boyutlarıyla yürütülen etkin mücadele, kararlılıkla devam ettirilecektir. Bu süreçte tüm siyasal aktörleri de, sorumlu davranmaya, terörü ve şiddeti dışlamaya davet ediyorum.

 

Ülkemizin bekası ve milletimizin huzuru için canlarını vererek şehitlik mertebesine ulaşan askerlerimizin, yine bu uğurda gece-gündüz mücadele veren güvenlik güçlerimizin fedakarlıkları her türlü takdirin üzerindedir.Bu eylemlerin ve arkasındaki güçlerin amacı apaçık ortadadır.Türkiye cumhuriyeti, terör sorununun da üstesinden gelecek güce ve kararlılığa sahiptir.

Türkiye, demokrasiden, hukuktan ve kardeşlikten asla taviz vermeden, terörün de,  onun gerisindeki güçlerin de üstesinden gelmeyi başaracaktır.
Şehitlerimizin acısı yüreklerimizi dağlarken, terörle mücadele konusundaki kararlılığımızı da güçlendirmektedir.
Evlatlarını bu ülke için feda eden ailelerimizin acısını yürekten paylaşıyor. Aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar, milletimize ve de sizin şahsınızda Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarına başsağlığı diliyorum”

 
Bulut Sunucu
Hosted Exchange