Get Adobe Flash player

23 Nisan 2013

23 Nisan 2013

Unutulmaz kahramanlıklarla ve zaferle örülü şanlı tarihimizin altın sahifelerinden biri olan TBMM’nin açılışının 93.Yıl dönümünde büyük coşku ve heyecanı yaşıyoruz.

TBMM’nin açılışı Büyük Önder Atatürk’ün ileri görüşlülüğünün eseri Türkiye Cumhuriyetinin doğuşudur.  Kuruluşunu kutladığımız bu yüce meclis gazi meclistir, kurtuluş savaşını sevk ve idare eden meclistir.

İşgal ve baskıyla dayatılan ağır şartları bir kader olarak kabullenmeyen Mustafa Kemal Anadolu’ya geçerken Türk Milletinin büyüklüğüne, yüksek yeteneklerine inanarak hareket etmiş, bu düşüncelerle yola çıkmış, yurdun  parçalanmak istenmesine karşı çıkarak  tarihin en büyük savaşlardan birini vermiştir.

Burada temel hareket noktası hür ve bağımsız bir anlayışla Türk Milletinin onurlu ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır.

Aldığı tarihi kararlar ve gerçekleştirdiği çalışmalarla ülkenin  medeniyet sürecine damgasını vurmuş, üstlendiği görevi başarıyla yerine getirmiştir.

93 yıldır demokratik rejimimizin temel kurumu olan Yüce Meclisimiz bugün ve gelecekte de  yapacağı çalışmalarla muasır medeniyete ulaşmış bir  Türkiye Cumhuriyeti İdealine katkıda bulunmaya devam edecektir.

Aydınlık yüzlerine bakarak heyecanlandığımız çocuklarımız yarınların güçlü ve müreffeh Türkiye’sini tesis edecek en zengin cevherimizdir.

Dünyada  ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı aynı zamanda bütün insanlık için aydınlık bir gelecek çağrısıdır. Bu çağrı da Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ilk  Başkanı Gazi Mustafa Kemal’in sesi vardır.

Bu düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor. Tüm çocuklarımıza ve Aziz Hemşehrilerimize esenlikler diliyorum.


Sebahattin KARAKELLE           
Erzincan Milletvekili

 
Bulut Sunucu
Hosted Exchange