Get Adobe Flash player

Sn Sebahattin KARAKELLE Erzincan Milletvekilimizin 13 Şubat Erzincan’ın Kurtuluşunun 97. Yıldönümü münasebetiyle TBMM Genel Kurulda 11.02.2015 tarihinde yapmış olduğu Konuşması

Sn Sebahattin KARAKELLE Erzincan Milletvekilimizin
13 Şubat Erzincan’ın Kurtuluşunun 97. Yıldönümü  münasebetiyle TBMM Genel Kurulda
11.02.2015 tarihinde yapmış olduğu  Konuşması

Bu anlamlı günümüzde  Erzincan’lı Hemşehrilerimin  ve 17 Şubatta Kurtuluşunu kutlayacağımız Tercanlı Hemşehrilerimin bayramlarını tebrik ediyorum.

13 Şubat, yanmış, yıkılmış, Anadolu’nun külleri üzerinde yeniden kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerinin harcına binlerce Erzincan’lı yiğitlerin kanlarını döküp, canlarını verdikleri gündür.

Üstad Necip Fazıl bu yiğitlere seslenirken Diyor ki,

Ölümden ileride varış dediğin,
Geride ne varsa bırak utansın”

Bu Ulvi anlayışla, dünden bugüne, gözünü kırpmadan vatan toprağına düşen şehitlerimize Allahtan rahmet ,gazilerimize hayırlı uzun ömürler diliyorum.

İstiklal ve İstikbal mücadelemizin Şanlı bir cephesi olan Can Erzincan’ımızı bizlere tekrar kazandıran ,başta Gazi Mustafa Kemal Paşa olmak üzere tüm silah arkadaşlarını şükran ve rahmetle anıyorum.

Elesem Toprağın Candır Erzincan
Mekanın Yiğitlere Handır Erzincan     Diyor Ozanımız

Evet Tarih boyunca bir çok medeniyetlere ev sahipliği yapmış, Yavuz Sultan Selim Han’a, Fatih Sultan Mehmet Han’a Han olmuş,  Erzincan’ımız 1. Dünya savaşından sonra, Ruslar tarafından işgal edilmiş, ardından da Rusların çekilmesiyle Ermeni eşkıyalarına teslim edilmiştir.

Rusların ve Ermenilerin  yaptığı mezalimler ve katliamların üzerinden hemen hemen  bir asır geçti. Bir asır değil, birkaç asır da geçse, o günlerin acısını Erzincan ve Erzincanlının şahsında milletimiz asla unutmayacaktır.

İktidarımızla  siyasi, sosyal, ekonomik olarak kalkınan , büyüyen, yeni bir Türkiye  ile Erzincan’ımızda  büyümekte , kalkınmadan payına düşeni almaktadır.

Eğitimde, sağlıkta, tarımda, turizmde ,ulaşımda  , güvenlikte çok önemli yatırımlara imza atılmıştır.

Sağlık hizmetlerinde Hemşehrilerimiz,Kalp ameliyatları , anjio tetkikleri gibi, en ağır ameliyatları bile artık Eğitim ve Araştırma Hastanemizde almakta, sadece ilimize değil, çevre iller de dahil aylık ortalama 17.Bin Hastaya  hizmet verilmektedir. 200 yataklı Ek bina inşaatımızın da temeli bu yıl atılacaktır.

Erzincan  üniversitemiz “ Doğuda bir dünya üniversitesi” vizyonuna doğru hızla ilerlemektedir.

Birliğin , kardeşliğin şehri, canların diyarı  Erzincan, özellikle son 13 yılda , Kamu alanında 5 milyarı aşkın yatırım ve destek almıştır.

Eğitimde İlimiz ve ilçelerimizdeki okullarımız  çağın gerektirdiği eğitim teknolojileri ile donatılmıştır. 649 yeni derslik kazandırılmıştır.

DAP ve GAP projelerinin yanında yapımı hızla devam eden  Turna Çayırı barajı ile 149. Bin Dekar,  10 göletimizle 25.Bin dekar arazi suyla buluşacak.

Kentsel dönüşüm ve Toki uygulamalarıyla ilimiz 8643 konuta kavuşmuştur.

Büyük katma değer ve istihdam oluşturacağına inandığım, Et ve  Süt  Kurumu marifetiyle ilimizde saatte 8000 Adet kesim kapasiteli Beyaz Et Tavuk Entegre Tesisi inşaatı hızla devam etmektedir.

Bütün bu yatırımların gerçekleşmesinde , partimizin kurucusu davamızın lideri, Cumhurbaşkanımız Sayın  Recep Tayyip ERDOĞAN’a ve Ondan , Yeni Türkiye için milletimize hizmet bayrağını devralan Genel Başkanımız ve Başbakanımız  Sayın Ahmet DAVUTOĞLUNA, tüm Bakanlarımıza ve her yatırımda ayrı bir emeği olan, bir önceki  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız  sayın Binali YILDIRIM’a  minnet ve şükranlarımı arz ediyorum.

Milletimizin Tarihin ve şanlı mazinin oluşmasında, dün gösterilen birlikteliği bugünde ortaya koymak zamanıdır.

Ortak Tarihimizin, ortak kültürümüzün bizi kardeş ilan ettiği bin yıllık bu coğrafyada, birlik ve beraberliğimizi bozmaya kimsenin gücü yetmemelidir, yetmeyecektir.

Bu duygularla Can Erzincan’ımızı ve bütün vatan topraklarını bizlere bahşeden Aziz Şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor,

Kurtuluş gününde Aziz Hemşehrilerimize saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.


Sebahattin KARAKELLE
Erzincan Milletvekili

 
Bulut Sunucu
Hosted Exchange