Get Adobe Flash player

Çalışan Gazeteciler Günü

Çalışan Gazeteciler Günü


Günümüz dünyasının en dinamik mesleklerinden biri olan gazeteciliğin,      insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi bir misyonu olduğu muhakkaktır.
Milletin ortak sesi basın ve onun çalışanları olan gazetecilerimizin bu anlamlı  günlerini kutluyorum.

Toplumun bilgi edinme hürriyetini yasal sınırlar içerisinde sonuna kadar savunan, irdeleyen ve bunu çok büyük cesaret örneği göstererek yapan basın mensubu kardeşlerimizin bu anlamlı günlerinin onların çalışma şartlarının iyileştirilmesine vesile olması en büyük temennimdir.

Basın mensubu halkın gören gözü, işiten kulağı, konuşan dilidir. Yaşananları ,farklı görüş ve anlayışları yorumlayarak halka arzeden gazeteci tarafsız bir anlayışla görev yaptığı sürece topluma rehber olmaya devam edecektir.

Özellikle Erzincan’ımız da basın mensubu kardeşlerimizin daha ileri gitmesi, insanımızın daha müreffeh bir hayat standardına kavuşması yolunda üzerlerine düşen görevi layıkıyla yaptıklarına inanıyorum.

Günümüzde özgür ve özellikle çok sesli basın, ülkemizin son on yılda demokratikleşme adına aldığı mesafelerin  bir göstergesi olduğuna inanıyorum. Ancak bununda yeterli olmadığı kanaatindeyim. Ülkemizin bu yolda emin adımlarla daha mesafeler alacağı ve bu yolda çalışmaların olduğu bilinmelidir.

Bu düşüncelerle başta Erzincan’da görev yapan gazeteci kardeşlerim olmak  üzere tüm basın dünyasının bu anlamlı günlerini kutluyorum.
Sebahattin KARAKELLE
Erzincan Milletvekili

 
Bulut Sunucu
Hosted Exchange