Get Adobe Flash player

Ersiad

- Sizlere Ülkemizi hanesi, Ülkemiz halkını hanesi halkı kabul eden, 70 milyon insanımızın biribirinden değerli gören tüm yaratılanı yaradan dan ötürü  seven Türkiye sevdalısı Genel Başkanımız, Başbakanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın da selamlarını getirdim.

Gönül bu akşam ,bu mekanda “ ne çay ister ne çayhane, gönül dost ile buluşup kaynaşmak ister, çay bahane ”

Meseleye bu noktayı nazardan bakarak, Fatihin diyarı İstanbul’da bizlerin buluşup görüşmemize , hasret gidermemize vesile olmak üzere  bu anlamlı geceyi düzenleyen Ersiyat başkanımız Gülbey SEZGİN Bey ve onun çok değerli yönetim kurulu üyelerine, bir cümle emeği geçen herkese, Şahsım ve tüm Hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.

Değerli Hemşehrilerim;

Diyar-ı gurbette Derneklerimiz bizim sığınma limanlarımız olmuştur.

Sılayla gurbet  arasında gönül köprüsü , hizmet köprüsü  olmuşlardır.

Bize bizi anlatırlar,bize yaşlı gözlerle terk-i diyar ederken, geride bıraktığımız ilçemizi, beldemizi, köyümüzü, komşularımızı, onlara karşı görev ve sorumluluklarımızı hatırlatırlar.

Kültürel değerlerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasında birlik ve beraberliğimizin tesisinde Derneklerimizin rolü büyüktür.

Bu bağlamda gerek İstanbul’da gerekse Türkiye’nin muhtelif illerinde hemşehrilerimizin kurduğu tüm dernekleri Can Erzincan’ımızın Siyasi, Sosyal, Ekonomik yönden kalkınmasının dinamikleri olarak görüyorum ve hepsini gönülden alkışlıyorum.

Saygı  Değer Hemşehrilerim;

Kemahlı olmak, Kemaliyeli olmak, İliçli olmak , Refahiyeli olmak, Üzümlülü olmak, Tercanlı olmak , Çayırlılı olmak,  Otlukbelili Olmak bir cümle CAN ERZİNCANLI OLMAK ayrıcalıktır.
Bir gönül dostu diyor ki;

Bizim kovanımız hikmet, balımız kudret
Yarabbi  bizede nasip et hayırlı hizmet
Vatanım ERZİNCAN mabeti Cennet
Duaya durmuşlar el bizim için

Takdir edersiniz ki siz işadamlarımızın, biz siyasilerin varlık sebebimiz  elin duaya durduğu , doğduğumuz ilimize , ilçemize beldemize , köyümüze hizmeti hayatımıza hedef kabul etmektir.

Erzincan’lının her ocağında, ya tabi afetlerden, ya da istiklal mücadelesinden bir şehidi vardır.

Erzincanlı kadir şinastır, vefalıdır, kendisine uzanan eli hiçbir zaman  unutmaz.

Yıllar önce gerek yok ve yoksulluktan , gerekse  başka zorunlu  sebeplerden , Diyarı gurbete yerleşen siz Hemşehrilerim; Cenab_ı Hakka şükürler  olsun ki iş dünyasında çok önemli noktalara geldiniz, bizim gurur kaynağımız oldunuz .

Sağ olun var olun.

Sizlerin içerisinden çıkan tabir caizse Erzincan Üniversitenin mimarları olan başta Hacı Ali Akın Beyefendiyi , Mehmet Torun Beyefendi, Aydın Doğan Beyefendi, Uğurhan Tunçata  Beyefendiyi, Önder Ünlüer Beyefendiyi , ERSİAD Başkanımız Gülbey Sezgin Beyefendiyi EKEV Başkanımız Sadık Ağca Beyefendi ve ismini sayamadığım tüm gönül dostlarını Erzincanlı hemşehrilerim hiçbir zaman unutmayacaktır, minnetle, şükranla yadedecektir. Bu yadediş kuşaktan kuşağa da aktarılacaktır.

Allah sayılarını arttırsın.

Değerli Hemşehrilerim,

Erzincan ve Erzincanlılar güzel şeylere, güzel hizmetlere layıktır.

Bu dönem siyasetten de farklı şanslıyız Türkiyenin ve Erzincanın meselesine vakıf hizmet sevdalısı, Erzincan sevdalısı bir bakanımız Sayın Binali YILDIRIM  bey var.

Bütün yollar Erzincan’a çıkıyor- Kara,deniz , hava  ve demiryolları.

Bize inanın, bize güvenin biz Erzincan sevdalısıyız, biz Erzincan’a  gönülden bağlıyız. Erzincan’ın dününü, bugününü , yarınını  hep birlikte değerlendireceğiz. Erzincan’ı siyasi, sosyal, ekonomik yönden kalkınmasını birlikte sağlıyacağız.

Cahit Sıtkı TARANCI’nın hepimizin duygularına gelecekle ilgili sevdalarımıza  tercümanlık ettiği dizeleriyle konuşmamı tamamlamak istiyorum.

MEMLEKET İSTERİM,

Gök Mavi , dal yeşil, tarla sarı olsun,
Kuşların, çiçeklerin diyarı olsun.

MEMLEKET İSTERİM,
Ne başta dert ne gönülde hasret olsun
Kardeş kavgasına bir nihayet olsun

MEMLEKET İSTERİM,

Ne zengin  fakir ne sen ben farkı olsun;
Kış günü herkesin evi barkı olsun

MEMLEKET İSTERİM,
Yaşamak , sevmek gibi gönülden olsun
Olursa bir şikayet ölümden olsun

Çare tekdir herkes yüreklenirse
Elbette üretilir ne istenirse
Sözüm içinize çöreklendiyse
Erzincan’lının içini döktüğü andır.

Allah yar ve yardımcınız olsun.

Hepinizi saygıyla selamlıyorum.

 

Sebahattin KARAKELLE

Erzincan Milletvekili

 

Son Güncelleme (Pazar, 13 Şubat 2011 19:09)

 
Bulut Sunucu
Hosted Exchange